Od 2 czerwca 2022 roku działa strona internetowa odyseja1918.pl na której można pobrać bezpłatny e-book Odyseja 1918. Z Atlantydy do Polski. Gdybym miał określić gatunek - rzekłbym, że jest to reportaż historyczny.

 

Dziś, po kilku dniach od startu strona ma kilkaset odwiedzin. Otrzymałem wiele sympatycznych sms-ów i e-maili w sprawie tej publikacji. Za wszystkie bardzo dziękuję.

 

E-book ma swój numer ISBN. Jest projektem całkowicie niezarobkowym. Udostępniany jest i będzie nieodpłatnie.

 

Self-publishing w formie bezpłatnego e-booka być może jest sposobem dla debiutantów. Z pewnością taka forma wydawnicza ma większy zasięg niż książka nieznanego autora wydana za jego pieniądze, z niewielką szansą na rzetelną dystrybucję.

 

Obecnie testuję możliwe formy jej promocji. Jak na razie ma nieproporcjonalnie dużo czytelników wśród profesorów i doktorów prawa, adwokatów, radców prawnych, sędziów. Niemniej wynika to z dotychczasowej formy "ręcznych" powiadomień o jej wydaniua za pomocą e-maili i wiadomości tekstowych. Wśród P.T. Czytelników zadeklarował się ku mojej radości legendarny profesor historii, którego dzieła stanowiły dla mnie nieoceniony materiał bibliograficzny,

 

Jeżeli napisanie książki było dla mnie swoistą przygodą (spekulacja co do podróży z Mandżurii do zaboru rosyjskiego pod wilhelmińską okupacją, refleksja nad zawiłościami rosyjskiej duszy), to jej dalsze losy również są dla mnie interesujące (cóż, pisze te słowa człowiek, który fascynuje się problemem skutków nieistnienia cedowanej wierzytelności).

 

Klaudiusz, poprzez usta Roberta Gravesa, miał powiedzieć, że najlepszą rękojmią przetrwania utworu jest jego porzucenie w byle jakim miejscu. Oczywiście nie aspirując do formatu tych postaci ani wyrażanych przez nich  treści w XXI wieku sposobem takim może być umieszczenie e - booka w czeluściach Internetu.

 

 

 

 

 

Blog

09 czerwca 2022
odyseja1918.pl     

Reportaż historyczny/e-book